Apie mus

       Žemės ūkio kooperatyvas „Ribes LT“ vienija kelių kartų juodųjų serbentų augintojus. Vyriausieji nariai aktyviai pradėjo auginti juoduosius serbentus prieš pat Lietuvai atgaunant nepriklausomybę ir turi sukaupę didesnę nei 25 m. serbentų auginimo patirtį. Jauniausi nariai serbentus augina tik kelis metus ir yra pilni energijos ir noro tobulėti. Narių įvairovė leidžia suvienyti vyresniųjų patirtį ir jaunųjų energiją bei inovatyvias idėjas. Dėl šių priežasčių „Ribes LT“ gali pasiūlyti rinkai tradicinių juodųjų serbentų produktų tokių kaip uogos ar sodinukai bei inovatyvių produktų tokių kaip juodųjų serbentų pumpurų CO2 ekstraktas. Šiuo metu kooperatyvo nariai prižiūri daugiu nei 400 ha juodųjų serbentų plantacijų.

Dalis kooperatyvo narių užsiima ekologiniu ūkininkavimu ir gali patiekti ypatingai švarių bei vertingų uogų, kurių kokybę garantuoja nuolatinė „Ekoagros“ priežiūra ir suteiktas ekologinės produkcijos gamybos sertifikatas atskirai kiekvienų metų derliui.

Kooperatyvo nariai kurie neužsiima ekologine uogininkyste taip pat didelį dėmesį skiria produkto kokybei/švarumui. Tai apsprendžia tiek objektyvūs faktoriai, tiek subjektyvus narių požiūris į juodųjų serbentų uogą. Objektyvūs faktoriai įpareigojantys išauginti mažai chemiškai užterštas uogas tai ES nuostatos reguliuojančios žemės ūkio veiklą ir priskiriančios Lietuvą prie šiaurinės žemės ūkio zonos, kurioje yra labai apribotas cheminių augalų apsaugos ir tręšimo priemonių sąrašas bei šių priemonių panaudojimo kiekiai. Taigi drąsiai galime teigti, kad Lietuvoje užaugintos juodųjų serbentų uogos yra švaresnės nei piečiau esančiose šalyse tokiose kaip Lenkija, Vokietija ar Prancūzija.